Jakiego rodzaju warunki spełniać przy upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencka pozyskała w minionym okresie duże zainteresowanie ze strony ludzi zadłużonych i nie ma się, czemu zadziwiać.

Wedle bowiem ekspertów z branży finansowej i prawnej teraz jest to jedno z najbardziej efektywnych rozwikłań, wówczas gdy chodzi o strapienia ludzi zadłużonych i przekredytowanych. Wskazane jest, albowiem nadmienić, iż do tej chwili ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego unaocznieniem może być okoliczność, iż z tej instytucji prawnej od chwili jej wprowadzenia skorzystało zaledwie kilkadziesiąt osób w skali całego naszego kraju.

Wszystko zmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, gdy w życie weszły znowelizowane zasady. Obecnie upadłość konsumencka jest o wiele bardziej dostępna dla pospolitego Kowalskiego. Według prowadzonych statystyk tylko w pierwszym półroczu tego roku z możliwości ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko wskazuje na to, że ten kierunek będzie się utrzymywał. Masa osób (przede wszystkim tych nazbyt zadłużonych) zadaje sobie wątpliwość „czy upadłość konsumencka” jest dla nich słusznym wyjściem.

Można powiedzieć że, na tak zbudowane pytanie i ma jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie albowiem odpowiedzieć na pytanie czy sprawdź innych użytkowników jest w stanie zainicjować życie o przysłowiowego zera (należałoby, albowiem nadmienić, że przeprowadzanie upadłości łączy się częstokroć z licytacją majątku, jaki ma zadłużony w zamysle spełnienia żądań wierzycieli).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *